Lions Diabetes Szűrőpontok nyíltak Szegeden

A Szeged Első Lions Club 2019. január 16-án elindította diabetes szűrőprogramját Szegeden. A program keretében Lions Diabétesz Szűrőpontok kerültek kialakításra foglalkozás-egészségügyi orvosok, háziorvosok, valamint a szegedi Diabetológiai Munkacsoport bevonásával.

A szűrőpontokon önkéntes alapon - ingyenes vércukormérést biztosítanak az egészségügyi szakemberek az érdeklődök számára, valamint a kötelező üzemorvosi vizsgálat is kiegészítésre kerülhet a diabétesz szűréssel.

Indulásként a Proaktív Egészségközpontban és a Noé Egészségközpontban indul el a program,

A szűrővizsgálat ujjbegyből történő vércukor mérésből és a a FINDRISK kérdőív kitöltéséből áll. Az eredmények kiértékelését a szegedi Diabetológiai Munkacsoport végzi.

Terveink szerint 2019 első félévében 2 000 szűrést fogunk elvégezni.

LIONS DIABETES SZŰRŐPONTOK